MENU

Menu

ZÁKAZNÍCKA LINKA +421 220 570 001

BOJOVAŤ A CHRÁNIŤ!

Autor:Masopust Václav

Dátum: 6.5.2014

Bojovať a chrániť! S domácimi miláčikmi proti parazitom.
 
Bojovať proti parazitom a chrániť pred nimi naše domácich miláčikov, to je úloha po celý rok. Teraz na jar sa musíme zamerať hlavne na kliešte a naše zvieracích kamarátov proti nim zabezpečiť.
 
PARAZITY
Parazity delíme do dvoch hlavných skupín, a to endoparazity a ektoparazity. Endoparazity sú skupina cudzopasníkov, ktorí sa nachádzajú v organizme nositeľa. Najčastejšími cudzopasníky žijúcimi vo vnútri tela psa alebo mačky sú červy, pásomnice alebo améby. Proti týmto parazitom bojujeme v spolupráci s veterinárnym lekárom raz až dvakrát ročne pomocou odčervovacích tabliet. Tento článok však venujem druhej skupine, ektoparazity. Medzi tieto cudzopasníky patrí najčastejšie kliešte, blchy, komáre alebo všenky a roztočce. Ektoparazity prenáša na zvieratá rad nepríjemných a veľakrát závažných ochorení (ako je napríklad Lymská borelióza, Ehrlichióza a veľa ďalších), ktoré môžu tiež preniesť na človeka. Preto je potreba proti týmto parazitom bojovať nielen pri akútnom napadnutí, ale tiež preventívne po celý rok. Najčastejšie obdobie napadnutiu kliešťami sú jarné až jesenné mesiace, veľký vplyv na výskyt parazitov má počasie. Napadnutiu kliešťami býva najčastejšie vo vlhkých dňoch po daždi alebo celkovo z jari po zime s nadpriemernými teplotami, ako bola tá posledná.
 
FARMACEUTICKÝCH FORIEM
Na trhu je rad antiparazitných prostriedkov s rôznou aplikačné formou. Pre svojho domáceho maznáčika môžete zaobstarať antiparazitný obojok, spot on alebo sprej. Vybrať si teda môžete aplikáciu, ktorá vám najviac vyhovuje. Obojky proti kliešťom a blchám majú väčšinou dlhotrvajúci účinok. K dostaniu sú napríklad obojky Foresto od výrobcu Bayer, ktoré chránia psa po celú kliešťovú sezónu, teda až osem mesiacov. Jednoduchú a nenápadnú formou sú spot ony Frontlline Combo, tzv. Kvapôčky za krk, ktoré sa aplikujú v mieste kohútiku zvieraťa a chráni ho pred parazitmi niekoľko týždňov. Antiparazitné spreje sú veľmi účinné, avšak ich aplikácia býva často aj finančne náročnejšia než u ostatných prostriedkov. Na výber vhodného antiparazitiká je široká škála s liečivými látkami, ale vybrať si tiež môžete z rady repelentných antiparazitných prostriedkov alebo prostriedkov na prírodnej báze. Je nutné vás však upozorniť, že 100% účinok nie je zaručený ani v oblasti týchto liečiv. Napríklad na viac psov v domácnosti nemusí účinkovať aplikovanej antiparazitikum v rovnakej miere. Preto je potrebné ku každému zvieraťu a jeho ochrane pred parazitmi pristupovať individuálne.

TRENDY
Poslednou dobou sa výrobcovia zameriavajú na trendy v boji proti parazitom a na trhu sa objavujú originálne prostriedky založené na vedecko-technickom výskume. Svojho psa alebo mačku tak môžete chrániť pomocou odpudzovače kliešťov Skud Pet, ktorý imituje ultrazvukové impulzy rušiace a odpudzujúce parazitmi. Ten vysiela ultrazvukové tóny o frekvencii 400 MHz. Túto frekvenciu váš domáci maznáčik nevníma, ale účinne pôsobí proti parazitom. Ďalším ojedinelým prostriedkom je elektromagnetický disk CatanDog 's, ktorý pripomína bežnú psie známku a jeho vlnenie je bez akejkoľvek batérie, disk je napájaný pohybujúcim sa zvieraťom s využitím pozemského magnetického poľa.
 
POZOR NA MAČKY!
Väčšina prostriedkov pre psov obsahuje látku Permetrin, ktorá môže byť pre mačky až smrteľne jedovatá. Preto vyberajte Antiparazitiká pre psov len pre psov a antiparazitiká pre mačky len pre mačky. Ak máte v domácnosti zmiešané domácich miláčikov, dbajte zvýšenú pozornosť pri výbere ochrany pre vášho psa, tá by nemala Permetrin obsahovať.
 
JE NUTNÁ návšteva veterinára?
Prevenciu aj akútne ošetrenie svojho domáceho maznáčika zvládnete sami. Odporúčam zhotovovať antiparazitné prostriedky u overených predajcov, ktorí majú oprávnenie na predaj vyhradených veterinárnych liečiv. V prípade, že sa bude u zvieraťa jednať o väčšiu napadnutie s príznakom nežiaducich účinkov, neváhajte kontaktovať veterinárneho lekára.
 
ODBORNÉ PORADENSTVO
Predajcovia, ktorí vlastnia osvedčenie o predaji vyhradených veterinárnych liečiv, sú pripravení s vami ochranu vášho domáceho maznáčika diskutovať a pomôcť vám vybrať vhodnú aplikačnú formu. Všetci členovia ROGZ teamu, či už v kamenných predajniach alebo v zákulisí internetového obchodu ROGZ.CZ, toto osvedčenie majú a sú pripravení vám byť maximálne nápomocní.
 

AKTUÁLNE NAJOBLÚBENĚJŠIE PRODUKTY NAŠICH ZÁKAZNÍKOV

Ověřeno zákazníky

PLATEBNÉ METÓDY

Master Card Paysec Visa Visa E 

Nahoru

Copyright 2014 ROGZ s.r.o.