MENU

Menu

ZÁKAZNÍCKA LINKA +421 220 570 001

Elektronické obojky pre psy

Dátum: 6.5.2014

Pomôcka, ktorá pomáha = elektronické obojky pre psov.
 
K čomu slúži?
Psy sú všeobecne inteligentné tvory a veľmi rýchlo sa učí novým veciam, povelom a ich výcvik je relatívne jednoduchý. Veľakrát stačí k výcviku nového šteňaťa sám majiteľ alebo chovateľ v domácom prostredí, alebo využije odbornej pomoci vo výcvikovom stredisku pre psov. Na cvičisku psi získavajú disciplínu, učia sa novým veciam a povelom. Stretávame sa však s prípadmi, kedy domáci výcvik aj odborný tréning nepomáha. Psy môžu byť tvrdohlaví, nevstřícní k výcviku alebo len nevychovateľný. Pri následných pokusoch o úspešný výcvik psa prichádzajú na rad ďalšie výcvikové pomôcky, elektronické obojky pre psov. Elektronické obojky pre psov slúži k výcviku psov, a to ako mladých, ako aj dospelých jedincov, u ktorých bol výcvik v období šteňaťa zanedbaný alebo z akéhokoľvek dôvodu nemožný. Pomocou týchto pomôcok sa psy ľahšie a rýchlejšie naučí poslušnosti, predovšetkým povelom "Ku mne", "Pusť", "Fuj" a podobne. Najdôležitejším povelom pre psa by mal byť ten, pri ktorom príde k vlastníkovi alebo chovateľovi na zavolanie. : Elektronické obojky pomôžu vycvičiť aj dospelého psa, a tak prekonať aj všeobecne rozšírené príslovie, že "Starého psa novým kúskom nenaučíš".
 
Tieto výcvikové pomôcky sú vhodné:

 

  • Pre psov, u ktorých sa nedarí výcvik poslušnosti bežným spôsobom.
  • Pre dospelých jedincov, u ktorých bol zanedbaný výcvik v období rastu, napríklad psy z útulku.
  • U tvrdohlavých a temperamentných psov a psov so zníženým prahom bolestivosti.
  • Pre poľovnícke a lovecké psy, ktoré je veľakrát ťažké odvolať, ak chytí stopu.

 

Elektronické obojky môžu teda používať tréneri vo výcvikových strediskách, poľovníci a lovci, ale tiež bežní chovatelia psov, ktorí si už nevedia rady s výcvikom svojho psa.
 
AKÉ SÚ TYPY týchto pomôcok?
Na trhu je niekoľko kvalitných a osvedčených značiek elektronických pomôcok pri výcviku psov. Elektronické obojky neslúži len pre výcvik poslušnosti u psov, ale tiež na odstránenie alebo obmedzenie nežiaduceho správania alebo štekanie vášho domáceho maznáčika, ak zostáva počas dňa sám doma. Pre tých majiteľov psov, ktorí sa použitia elektronického obojku bráni a rieši problém s neustálym štekaním svojho psa, ponúka výrobcovia elektronických zariadení riešenie - jednotky proti štekaniu. Tieto jednotky fungujú na princípe vysielania ultrazvukového tónu, zachytí ak štekot alebo vytie psa. Takéto jednotky sú dostupné ako pre vnútorné používanie (jednotka proti štekaniu v uzavretej miestnosti), tak vonkajšej jednotky - outdoor, ktoré zachytí štekot psa v dosahu 15 metrov. Elektronické obojky majú rôzne nastavenia a sú dostupné pre malé i veľké plemená psov. Pri výbere vhodného elektronického obojku sa preto odporúča brať ohľad na váhu cvičeného psa. Rôzne úrovne nastavenia umožní chovateľom ovládať psa až na niekoľko stoviek metrov. Túto vlastnosť najmä ocenia chovatelia psov, ktorí riešia problém s utekaním svojho psa, pokiaľ nie je na vodítku. Ovládanie obojku pomocou vysielačky umožní aktivovať zvukový tón, vibráciu alebo statický výboj, alebo rôzne kombinácie týchto nastavení. Nie je teda potrebné ihneď použiť elektronický výboj, ale iba tón alebo zavrnění dokáže psa upozorniť na nežiaduce správanie. Samotné statické výboje majú niekoľko stupňov, pri výcviku sa začína s najslabším výbojom a podľa (ne) poslušnosti psa sa stupeň intenzity výboja môže zvýšiť.
 
Pri výbere vhodného obojku je nutné riadiť sa týmito parametrami:

  • Váha psa Využitie obojku, obojky môžu byť nielen vodeodolné, ale aj vodotesné a dokonca plne ponoriteľné
  • Maximálny dosah medzi vysielačkou a obojkom
  • Kombinácia zvukový tón, vibrácie a statický impulz

BEZPEČNOSŤ a predsudky
Mnoho ľudí máva predsudky, že používanie elektronických obojkov je zdraviu škodlivé, príliš drastické opatrenia alebo dokonca je považované za týranie psov. Tu je potrebné nezamieňať termíny elektronické a elektrické obojky pre psov. Elektronické obojky sú z jemnej elektroniky, statické výboje nie sú pre zdravého psa nijako nebezpečné alebo zdraviu škodlivé.
 
KDE KÚPIŤ?
Elektronické obojky a jednotky proti štekaniu môžete kúpiť v špecializovaných predajniach chovateľských potrieb ROGZ, alebo online v špecializovanom e-shopu www.ROGZ.cz. Predajná team je odborne preškolený as výberom vhodného výcvikového prostriedku radi a ochotne pomôžu.
 
ČO NA TO PSI?
Každý majiteľ alebo chovateľ psa si pravdepodobne uvedomí, že práve jeho pes nebude z používania elektronického obojku nadšený a radosťou nebude vrtieť chvostom. Pokiaľ sa ale stretávame s neodstrániteľnú neposlušnosťou psa, je veľmi dôležité s týmto problémom pracovať a psovi jasne vytýčiť mantinely v jeho správaní, ukázať mu, kto je, vo vzťahu medzi človekom a psom, pánom. U elektronických obojkov psy rýchlejšie pochopí, že majú svojho pána počúvať a používanie týchto výcvikových pomôcok môže byť len dočasné.

Ověřeno zákazníky

PLATEBNÉ METÓDY

Master Card Paysec Visa Visa E 

Nahoru

Copyright 2014 ROGZ s.r.o.