MENU

Menu

ZÁKAZNÍCKA LINKA +421 220 570 001

Frontline Combo spot-on dog M (10-20 kg)

Frontline Combo sú účinné pipety proti kliešťom a blchám, efektívne chráni psa po celú kliešťa sezónu! Aplikácie pipety Frontline Combo sa odporúča u psov a šteniat starších ako 8 týždňov s váhou v dosplěosti 10 - 20 kg.
Kód položky 309322
Odporúčaná cena 9,27
Cena bez DPH 6,33
Vaša cena 7,60
Na sklade
Kúpiť:
Pridať do obľúbených

Popis

Indikácia prípravku Frontline Combo

Antiparazitný prípravok Frontline Combo sa používa u psov a šteniat starších ako 8 týždňov v prípade napadnutia vášho psa blchami, a to iba blchami alebo blchami spolu s kliešťami alebo všenkami. Prípravky Frontline sú doporučované mnohými veterinári.

 • Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.) Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu až 8 týždňov. Zabránenie množeniu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu až 8 týždňov po aplikácii.
 • Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Prípravok má trvalý akaricídny účinok po dobu až 4 týždňov proti kliešťom (doložené výsledky experimentálnych štúdií).
 • Eliminácia švôl (Trichodectes canis). Prípravok je možné použiť ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergie na blšie uhryznutie (FAD).

Zloženie prípravku Frontline Combo

 • Frontline Combo Spot On Dog S – Každá pipeta 0,67 ml obsahuje: Fipronilum 67,00 mg, (S) – Methoprenum 60,30 mg
 • Frontline Combo Spot On Dog M – Každá pipeta 1,34 ml obsahuje: Fipronilum 134,00 mg, (S) – Methoprenum 120,60 mg
 • Frontline Combo Spot On Dog L – Každá pipeta 2,68 ml obsahuje: FiproniluM 268,00 mg, (S) – Methoprenum 241,20 mg
 • Frontline Combo Spot On Dog XL – Každá pipeta 4,02 ml obsahuje: Fipronilum 402,00 mg, (S) – Methoprenum 361,80 mg

Ostatné látky v každej pipete: Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

Dávkovanie a spôsob podávania

Cesta podania: Vonkajšia aplikácia na kožu psa, najlepšie v mieste kohútiku.

Dávkovanie:

 • Jedna pipeta s obsahom 0,67 (S) ml pre malého psa od 2 do 10 kg,
 • Jedna pipeta s obsahom 1,34 (M) ml pre psa strednej veľkosti o váhe od 10 do 20 kg,
 • Jedna pipeta s obsahom 2,68 (L) ml pre veľkého psa o váhe od 20 do 40 kg,
 • Jedna pipeta s obsahom 4,02 (XL) ml pre veľkého psa o váhe od 40 do 60 kg.

To zaisťuje minimálnu odporúčanú dávku 6,7 mg / kg fipronilu a 6mg/kg (S)-metoprénu. Vzhľadom k absencii štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.

Spôsob podania: Držte pipetu kolmo hore a odlomte hrot. Dvakrát kliknite na zúženú časť pipety a uistite sa, že obsah zostal v hlavnej časti pipety. Rozhrňte srsť psa v oblasti bázy krku pred lopatkami, až je vidieť kože. Priložte hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu v jednom mieste.

Kontraindikácia

Vzhľadom k absencii zodpovedajúcich údajov o použití lieku u najmladších vekových kategórií neaplikujte šteňatám mladším 8 týždňov alebo vážiacim menej ako 2 kg.

Neaplikujte chorým zvieratám (napr. systémové ochorenia, horúčka ...) alebo zvieratám v rekonvalescencii. Prípravok je určený pre iba psy. Nepoužívať u mačiek mohlo by dôjsť k predávkovaniu.

Nežiaduce účinky

Medzi ojedinele sa vyskytujúcimi možnými nežiaducimi reakciami po použití boli hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (zmena farby kože, lokálna strata srsti, svrbenie, začervenanie) a celkové svrbenie alebo strata srsti. Nadmerné slinenie, reverzibilné nervové príznaky (zvýšená citlivosť ku stimulačným podnetom, depresie, iné nervové príznaky), zvracanie alebo respiratórne príznaky boli tiež po použití pozorované.

Pokiaľ došlo k olízaniu, môže sa objaviť krátka perióda nadmerného slinenia ako reakcia vyvolaná prevažne vlastnosťami nosiča. Varujte sa predávkovania.

Ak zistíte akékoľvek vážne účinky alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii, informujte vášho veterinárneho lekára.

Upozornenie

Je dôležité zabezpečiť aplikáciu prípravku na také miesto, z ktorého si ho zviera nemôže zlízať, a po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat. Kúpanie / namáčanie vo vode počas 2 dní po aplikácii prípravku a častejšie kúpanie ako jedenkrát za týždeň sa neodporúča vzhľadom k tomu, že nebola vykonaná štúdia, ktorá by zisťovala, ako kúpanie ovplyvňuje účinnosť tohto prípravku. Zvláčňujúce šampóny môžu byť použité pred ošetrením, ale skracujú dĺžku účinnosti proti blchám približne na 5 týždňov, ak sú použité jedenkrát týždenne po aplikácii prípravku. Kúpanie každý týždeň za použitia medikovaného šampónu s obsahom 2% chlórhexidínu neovplyvnil účinnosť proti blchám počas štúdie trvajúce 6 týždňov.

Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú podmienky nepriaznivé. Blchy u domácich zvierat často napádajú zvieracie prepravky, miesta, kde zviera spí a odpočíva, ako sú koberce a domáce vybavenie, ktoré je potrebné v prípade masívneho napadnutia a na začiatku ochranných opatrení pravidelne ošetrovať vhodnými insekticídmi a čistiť pomocou vysávača.

Varovanie

Prípravok Frontline Combo môže spôsobiť podráždenie sliznice, kože a očí. Vyhnite sa preto kontaktu tohto prípravku s ústami, kožou a očami.

Zvieratá alebo osoby, u ktorých je známa precitlivenosť na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s Frontline Combo Spot On Dog. Dbajte na to, aby nedošlo ku kontaktu prstov s obsahom. Ak k nemu dôjde, umyte si ruky vodou a mydlom.

V prípade náhodného zásahu oka opatrne vypláchnite oko čistou vodou. Po použití si umyte ruky. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zamedzte deťom hrať sa s nimi, pokiaľ aplikovaný prípravok nezaschne. Odporúča sa neodporúča ošetrenie počas dňa, ale až podvečer, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich vlastníkmi, najmä deťmi.

 • Popis
 • Krmné dávky
 • Video
 • Súvisiaci tovar
 • Alternatívny tovar
 • Produkt v sete
 • Doprava a platba
 • Hodnotenie

Súvisiace položky

Podobné položky

ROGZ - Hodnotenie zákaznikov

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a ohodnoťte ho. Pre hodnotenie je nutné sa prihlásiť.

DOPRAVA A PLATBA

Geis  5,50 € nad 39 € zadarmo
DPD  5,50 € -
Dobierka 2 €
Bankový prevod 0 €
Karta on-line 0 €

Páči sa vám tento tovar? Povedzte o ňom svojim známym!

Zdieľať: Share on Google+
Ověřeno zákazníky

PLATEBNÉ METÓDY

Master Card Paysec Visa Visa E 

Nahoru

Copyright 2014 ROGZ s.r.o.