MENU

Menu

ZÁKAZNÍCKA LINKA +421 220 570 001

Frontline Combo spot-on dog XL (40-60 kg)

Frontline Combo XL je účinný pomocník pre psy vážiace viac ako 40 kg v boji proti parazitom, ktorými sú blechny, kliešte alebo všenky. Tento prípravok odporúča mnoho veterinárov, pomáchá chrániť veľké psy po celý rok.
Kód položky 309324
Odporúčaná cena 13,26
Cena bez DPH 9,06
Vaša cena 10,87
Na sklade
Kúpiť:
Pridať do obľúbených

Popis

Indikácia prípravku Frontline Combo

Antiparazitný prípravok Frontline Combo sa používa u psov a šteniat starších ako 8 týždňov v prípade napadnutia vášho psa blchami, a to iba blchami alebo blchami spolu s kliešťami alebo všenkami. Prípravky Frontline sú doporučované mnohými veterinári.

 • Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.) Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu až 8 týždňov. Zabránenie množeniu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu až 8 týždňov po aplikácii.
 • Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Prípravok má trvalý akaricídny účinok po dobu až 4 týždňov proti kliešťom (doložené výsledky experimentálnych štúdií).
 • Eliminácia švôl (Trichodectes canis). Prípravok je možné použiť ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergie na blšie uhryznutie (FAD).

Zloženie prípravku Frontline Combo

 • Frontline Combo Spot On Dog S – Každá pipeta 0,67 ml obsahuje: Fipronilum 67,00 mg, (S) – Methoprenum 60,30 mg
 • Frontline Combo Spot On Dog M – Každá pipeta 1,34 ml obsahuje: Fipronilum 134,00 mg, (S) – Methoprenum 120,60 mg
 • Frontline Combo Spot On Dog L – Každá pipeta 2,68 ml obsahuje: FiproniluM 268,00 mg, (S) – Methoprenum 241,20 mg
 • Frontline Combo Spot On Dog XL – Každá pipeta 4,02 ml obsahuje: Fipronilum 402,00 mg, (S) – Methoprenum 361,80 mg

Ostatné látky v každej pipete: Butylhydroxyanizol, butylhydroxytoluén, etanol.

Dávkovanie a spôsob podávania

Cesta podania: Vonkajšia aplikácia na kožu psa, najlepšie v mieste kohútiku.

Dávkovanie:

 • Jedna pipeta s obsahom 0,67 (S) ml pre malého psa od 2 do 10 kg,
 • Jedna pipeta s obsahom 1,34 (M) ml pre psa strednej veľkosti o váhe od 10 do 20 kg,
 • Jedna pipeta s obsahom 2,68 (L) ml pre veľkého psa o váhe od 20 do 40 kg,
 • Jedna pipeta s obsahom 4,02 (XL) ml pre veľkého psa o váhe od 40 do 60 kg.

To zaisťuje minimálnu odporúčanú dávku 6,7 mg / kg fipronilu a 6mg/kg (S)-metoprénu. Vzhľadom k absencii štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.

Spôsob podania: Držte pipetu kolmo hore a odlomte hrot. Dvakrát kliknite na zúženú časť pipety a uistite sa, že obsah zostal v hlavnej časti pipety. Rozhrňte srsť psa v oblasti bázy krku pred lopatkami, až je vidieť kože. Priložte hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu v jednom mieste.

Kontraindikácia

Vzhľadom k absencii zodpovedajúcich údajov o použití lieku u najmladších vekových kategórií neaplikujte šteňatám mladším 8 týždňov alebo vážiacim menej ako 2 kg.

Neaplikujte chorým zvieratám (napr. systémové ochorenia, horúčka ...) alebo zvieratám v rekonvalescencii. Prípravok je určený pre iba psy. Nepoužívať u mačiek mohlo by dôjsť k predávkovaniu.

Nežiaduce účinky

Medzi ojedinele sa vyskytujúcimi možnými nežiaducimi reakciami po použití boli hlásené prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (zmena farby kože, lokálna strata srsti, svrbenie, začervenanie) a celkové svrbenie alebo strata srsti. Nadmerné slinenie, reverzibilné nervové príznaky (zvýšená citlivosť ku stimulačným podnetom, depresie, iné nervové príznaky), zvracanie alebo respiratórne príznaky boli tiež po použití pozorované.

Pokiaľ došlo k olízaniu, môže sa objaviť krátka perióda nadmerného slinenia ako reakcia vyvolaná prevažne vlastnosťami nosiča. Varujte sa predávkovania.

Ak zistíte akékoľvek vážne účinky alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii, informujte vášho veterinárneho lekára.

Upozornenie

Je dôležité zabezpečiť aplikáciu prípravku na také miesto, z ktorého si ho zviera nemôže zlízať, a po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat. Kúpanie / namáčanie vo vode počas 2 dní po aplikácii prípravku a častejšie kúpanie ako jedenkrát za týždeň sa neodporúča vzhľadom k tomu, že nebola vykonaná štúdia, ktorá by zisťovala, ako kúpanie ovplyvňuje účinnosť tohto prípravku. Zvláčňujúce šampóny môžu byť použité pred ošetrením, ale skracujú dĺžku účinnosti proti blchám približne na 5 týždňov, ak sú použité jedenkrát týždenne po aplikácii prípravku. Kúpanie každý týždeň za použitia medikovaného šampónu s obsahom 2% chlórhexidínu neovplyvnil účinnosť proti blchám počas štúdie trvajúce 6 týždňov.

Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú podmienky nepriaznivé. Blchy u domácich zvierat často napádajú zvieracie prepravky, miesta, kde zviera spí a odpočíva, ako sú koberce a domáce vybavenie, ktoré je potrebné v prípade masívneho napadnutia a na začiatku ochranných opatrení pravidelne ošetrovať vhodnými insekticídmi a čistiť pomocou vysávača.

Varovanie

Prípravok Frontline Combo môže spôsobiť podráždenie sliznice, kože a očí. Vyhnite sa preto kontaktu tohto prípravku s ústami, kožou a očami.

Zvieratá alebo osoby, u ktorých je známa precitlivenosť na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s Frontline Combo Spot On Dog. Dbajte na to, aby nedošlo ku kontaktu prstov s obsahom. Ak k nemu dôjde, umyte si ruky vodou a mydlom.

V prípade náhodného zásahu oka opatrne vypláchnite oko čistou vodou. Po použití si umyte ruky. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zamedzte deťom hrať sa s nimi, pokiaľ aplikovaný prípravok nezaschne. Odporúča sa neodporúča ošetrenie počas dňa, ale až podvečer, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich vlastníkmi, najmä deťmi.

 • Popis
 • Krmné dávky
 • Video
 • Súvisiaci tovar
 • Alternatívny tovar
 • Produkt v sete
 • Doprava a platba
 • Hodnotenie

Súvisiace položky

Podobné položky

ROGZ - Hodnotenie zákaznikov

Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a ohodnoťte ho. Pre hodnotenie je nutné sa prihlásiť.

DOPRAVA A PLATBA

Geis  5,50 € nad 39 € zadarmo
DPD  5,50 € -
Dobierka 2 €
Bankový prevod 0 €
Karta on-line 0 €

Páči sa vám tento tovar? Povedzte o ňom svojim známym!

Zdieľať: Share on Google+
Ověřeno zákazníky

PLATEBNÉ METÓDY

Master Card Paysec Visa Visa E 

Nahoru

Copyright 2014 ROGZ s.r.o.